Treniņa plāns – ko iesaka dubultā trapa labākie šāvēji

Mark Russell - dubultā trapa Olimpiskais čempions no Austrālijas.

Mark Russell – dubultā trapa Olimpiskais čempions no Austrālijas.

Nodzinu skopumu un Amazon.com nopirku Kindle versiju austrālieša Rasela Marka (Russell Mark) grāmatai Double Trap Coaching. Maksāja neprātīgi daudz, teju vai 30 eiro par kādām 50 lpp lasāmvielas, kam bija iespējams izskriet cauri vienā vakarā. Tad, nu, visiespaidīgākā bija grāmatas 8.nodaļa – Treniņa plāns.

Ko tad iesaka Olimpiskais čempions?

Protams, ir svarīgi veidot savu treniņu un sacensību dienasgrāmatu, tomēr tas nebija pats interesantākais. Marks iesaka uzsākt gatavošanos konkrētām sacensībām 16 nedēļas iepriekš, no kurām 8 nedēļas galvenais uzsvars ir nevis uz šaušanas treniņiem, bet fiziskās sagatavotības uzlabošanu. Tātad, nedēļā jābūt trīs treniņiem sporta zālē un vēl trīs skriešanas/braukšanas ar velosipēdu sesijām. Šajā laikā šautuvē vajadzētu pavadīt ne vairāk par divām stundām trīs reizes nedēļā, starp sērijām ieturot kārtīgu pauzi. No 5. līdz 8.nedēļai šautuvē jau var pavadīt ilgāku laiku – trīs stundas. No 9. līdz 12. nedēļai jāpieslēdz vēl vairāk šaušanas treniņu, pamazām samazinot laiku, ko pavada sporta zālē. No 13. līdz 14.nedēļai jau nepieciešami kārtīgi treniņi šautuvē, uz turieni dodoties jau par vienu dienu vairāk. 14.nedēļas beigās varētu piedalīties kādās nelielās sacensībās, lai varētu novērtēt savus rezultātus. 15.nedēļa ir pēdējā, kad nopietni trenēties sporta zālē, skriešanu un braukšanu ar velosipēdu var saglabāt. Pēdējās dienas pirms sacensībām pēc iespējas vairāk jāatpūšas. Jāizvairās mainīt kaut ko savā diētā, lai pēdējā brīdī nepalielinātu sava ķermeņa svaru.

Pēc sacensībām jābūt godīgam pret sevi par savu rezultātu. Ja nav sasniegts sākotnēji uzstādītais mērķis, tad jāsaprot, kādēļ tas noticis. Nedrīkst meklēt aizbildinājumus. Ja ir izdevies mērķi sasniegt, ir pienācis laiks uzstādīt jaunu un augstāku mērķi.

Kā uzsver Marks, pat vistālākais ceļojums sākas ar vienu soli.

Ja palūkojas kalendārā, tad nākamā gada sezona nemaz nav vairs aiz kalniem. Pēc Marka taktikas, pienācis laiks nevis ziemas atpūtai, bet gan treniņiem :-).

Linda

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s