Padod vienu Rafaelu no lielās būdas!

legenda

„WTF?”: domā jebkurš jaunienācējs, stāvot savā galdiņā un blakus dzirdot skaļu pieredzējušāka šāvēja komandu: „Padod vienu rafaelu no lielās būdas!”.* Pēc mirkļa arī jaunajam šāvējam tiek dota iespēja prasīt, kādu vien mērķi viņš vēlas. Pirmā doma: „Ko man prasīt? Zefīru?! Varbūt no kastes!”

Nu labi, šāds notikumu izklāsts izklausās pārspīlēts, taču nenoliedzami tajā ir daļa patiesības un viens no sportinga cietajiem riekstiem, kuru nāksies pārkost ir terminoloģija – oficiālā un sarunvalodā.

Mēģināšu uzskaitīt tos terminus ar kādiem esmu saskāries (iemācījies) šogad, iesaistoties šajā sportā.

Pamatā tie ir mērķu un lidojumu nosaukumi, kā arī organizatoriskie un aprīkojuma termini, piemēram, – Teail, Chandelle, Crossers, Quartering targets, Battue, Rabbit, Bourdon, Rocket, Mini, Helice, Squad, Skrach, arī latviešu valoda izceļas ar savām pērlēm – svece, zaķis, aspirīns, rafaels, lielā būda, mazā būda, tranšeja, fibra. Kaut ko noteikti aizmirsu, un kaut kas šajā sarakstā noteikti nozīmē vienu un to pašu gan angliski, gan latviski, taču visi man ir zināmi tikai pateicoties sportingam.

Iemācoties no galvas šos terminus pats par sevi neizdosies uzlabot savu šaušanu, taču to uzlabos izpratne par to, kas notiek tavā priekšā. Šobrīd es gribu tikai nofiksēt vienu domu – izprotot vispārpieņemtos lidojumu trajektoriju nosaukumus un spēt šīs lidojumu trajektorijas atpazīt, ir kritisks nosacījums piemērotākās šaušanas metodes izvēlei, kas noteikti atspoguļosies rezultātu tablo.

Uzdevums ir vienkāršs – kamēr laukā līst un snieg, izpētīt katru no minētajiem terminiem un novērtēt tā iespējamo ietekmi uz rezultātu šautuvē. Tāpēc seko X-sporting.lv aktivitātēm un pievienojies mums šī sportaveida iepazīšanā.

Jānis


*Pierakstīts Zavārdes šautuvē 2014. gada vasarā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s