“It ain’t over till it’s over!”: Rocky Balboa

hakan_dahlby_zandbergs

Piedalos sacensībās, mednieku mači, kompaksportings tikai viens laukums, pirmais galdiņš un pats sākums, vēl divi šāvieni – duplets, trīs nulles esmu jau savācis. Pie sevis domāju: “Ko es vispār šeit daru?” Vienīgais, kas attur pagriezties un cieņpilni doties prom un nekad neatgriezties ir tas, ka man tiešām patīk šaut. Tieši šī patika pret šaušanas sportu, kurā es varu piedalīties, neskatoties uz sagatavotību, aprīkojumu un citām lietām, man ļāva pabeigt sēriju ar rezultātu 21 un mednieku konkurencē izcīnīto 1. vietu.
Toreiz es sparatu, ka šajā sporta veidā ir jacīnās par katru šķīvi, katru mērķi, lai cik bezcerīgi tas nebūtu.
Pagājušajā vasarā man bija iespēja iepazīties ar vienu no šī brīža pasaules šaušanas līderiem – Londonas 2012.gada Olimpisko spēļu dubultā trapa vicečempionu Zviedru Hakanu Dalbiju (Håkan Dahlby, attēlā). Mēs strādājām blakus stendos vienā medību izstādē Zviedrijā, kurā es reklamēju ABAS kūpinātavas, bet viņš šaušanas aprīkojumu. Protams, ka nelaidu garām iespēju iepazīties un aprunāties – par šaušanu, par motivāciju, par medībām un medījuma kūpināšanu. Bet atgriežoties pie tēmas – neviens Dalbijam olimpisko sudrabu nenovēlēja, pat mājās. Patiesība viņa kvalifikācija Londonas Olimpiskajām spēlēm esot bijis liels pārsteigums visiem. Arī dalības laikā Olimpiādē Dalbija izredzes netika vērtētas, maigi izsakoties, augstu. Iedomājies sevi zem šāda psiholoģiska spiediena, tu esi jau uz starta, bet tavas iespējas neviens augstu nevērē. Taču kā mūs māca Rokijs Balboa:“It ain’t over till it’s over!”, tā arī Dalbijs izturēja spiedienu, lai tiktu olimpiskajā finālā, un soli pa solim, kā gudri aizvējā turējies pierdzējis maratona skrējējs, izcīnija, tieši tā – izcīnija sudrabu šķietami bezcerīgā cīņā.

Iesaku noskatīties pilnībā šo Londonas 2012.gada dubultā trapa fināla medaļu izcīņu un pavērot Dalbija cīņu par slavas virsotnēm.

Jānis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s