Daži noderīgi padomi no Positive Shooting

Maiks Jārdlijs - šāvējs un šaušanas instruktors ar vairāk nekā 40 gadu stāžu.

Maiks Jārdlijs – šāvējs un šaušanas instruktors ar vairāk nekā 40 gadu stāžu.

Maiks Jārdlijs (Mike Yardley) ir sporta žurnālists, šaušanas instruktors ar 40 gadu pieredzi, mednieks un rakstnieks, kurš izveidojis mājas lapu Pozitīvā šaušana (Positive Shooting). Maiks piedāvā desmit noderīgus padomus, kas noderēs, lai sašautu vairāk šķīvīšu.

Desmit noderīgi padomi, lai sašautu vairāk šķīvīšu

Nr.1: Paturiet acīs šķīvīti, proti, spēja, šaujot lidojošos mērķus, saskatīt šķīvīti, patiesībā ir uztrenēta prasme. Acis ir jātrenē, lai šķīvīti skaidri saskatītu, jo tā nav dabiska spēja.

Nr.2: Kā sacījis lords Vašingtons – neapstājieties! Proti, neapturiet stobra kustību, jo daudzi nepabeidz savu šāvienu, atraujot galvu no laides pārāk ātri, līdz ar to vienmēr ieroča kustība apstājas un šķīvītim pāršauj pāri vai uzšauj pa pakaļu.

Nr.3: Sagrupējieties uz priekšu un turiet stingri galvu pie laides. Tas tikai veicinās plūstošu, nepārtrauktu ieroča kustību. Nevajag saliekties uz priekšu un atšaut pēcpusi, drīzāk mugurai jābūt taisnai, bet svaram jābūt uz pēdu priekšējo daļu.

Nr.4: Esiet pozitīvi, jo pārliecība tikai uzlabo stāju, redzi un motivē. Vilcināšanās vai bailes turpretim negatīvi ietekmē šaušanu. Saglabājot pozitīvu attieksmi var iegūt vairāk. Rezultātus noteikti neuzlabos histēriska uztraukšanās par čokiem, ieroci vai munīciju.

Nr.5: Jākoncentrējas tikai un vienīgi uz tām vienkāršajām lietām, kas palīdz, ignorējot visu, kas var novērst no mērķa.

Nr.6: Daudzi nolaiž plecu šaušanas brīdī, jo viņi stāv nepareizi attiecībā pret mērķi. Šaujot ķermeņa augšējai daļai jākustās kā tanka tornim.

Nr.7: Rūpējieties par to, lai rokas, kas tur pastobri, kontrolētu ieroča kustību. Bieži šķiet, ka labākie šāvējie eleganti taupa kustības, jo viņi ieroci kustina kā burvju nūjiņu.

Nr.8: Izveidojiet savu rutīnu un pie tās pieturieties. Pagriezieties ar augumu tajā virzienā, kurā vēlaties sašaut šķīvīti, stobru atvelciet tajā vietā, kur pirmo reizi skaidri šķīvīti var ieraudzīt, bet acis pavērsiet turp, kur ieraudzīsiet šķīvīti izlidojam, kur to vēl var saskatīt kā izplūdušu punktu. Pirms komandas dod!, vizualizējiet to, kā mērķi sašausiet.

Nr.9: Pieprasiet mērķi skaidri un pārliecinoši. Ja komanda dod! ir nepārliecinoša, jūsu šāviens būs tieši tāds pats.

Nr.10: Pielāgojieties mērķa ritmam, izšaujot uz viens:divi:trīs. Mainot tempu, piemēram, izšaujot viens:divi, bieži vien ierocis tiek ieplecots pārāk ātri. NESTEIDZIETIES!

Sportingā mērķu dažādība parasti rada problēmas, bieži vien lielākā kļūda, šaujot pat uz lēniem mērķiem, ir nepietiekams apsteigums, bet zaķus un mērķus, kas lido šķēršām pāri laukumam (quartering birds), aizšauj pa priekšu. Ja neesat pārliecināts par apsteigumu, vienmēr novērtējiet attālumu līdz mērķim, novērtējiet tā ātrumu. Nekad, gatavojoties mērķim, neturiet ieroci augstāk par šķīvīša lidojuma trajektoriju.

Linda

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s