Ieroča ieplecošana pirms šāviena

ierocis_monetaIesācēju un vidēja līmeņa šāvējus šautuvē var atpazīt pēc viņu pieļautajām kļūdām jau brīdī, kamēr tie vēl tikai gatavojas šāvienam. Citi pārlieku ilgi gatavojas pieņemt mērķi, visādi izpildoties, citi, savukārt, to dara pavirši nedomājot par mērķa trajektoriju, sākot ar izlidošanas brīdi beidzot ar iedomāto punktu, kur plānots mērķi šaut. Šāda uzvedība sākotnēji ir saprotama, jo šis ir tikai viens no soļiem ceļā no dīvāna pie TV uz panākumiem sportingā.
Šoreiz par pareizu ieroča ieplecošanu pirms šāviena.
Ieroča ieplecošana ir jāapgūst vēl pirms ierašanās šautuvē. Tā ir viena no sauso treniņu sastāvdaļām, kuru varam veikt mājās. Tas prasa pavisam nedaudz 10-15 minūtes dienā, lai sajustu un iepazītu savu ieroci. Kustībai, kas jāatstrādā, ir jābūt plūstošai un vienmērīgai gan labajai, gan kreisajai rokai ir jākustas vienlaicīgi un vienmērīgi, vaigam pie laides jāpieguļas bez īpašas piepūpēs un sasprindzinājuma, ierociem plecā jāieguļas vienmēr vienā un tajā pašā pozīcijā. Šo vingrinājumu ieteicams veikt ne tikai iedomāti tēmējot punktā sev priekšā, bet arī dažādos leņķos, iedomājoties mērķi virs galvas vai tuvu zemei.
Viena no populārākajām tehnikām, kā atstrādāt ieroča ieplecošanu, ir novietot 20 centu monētu uz tēmēšanas sliedes tieši virs pastobres beigu daļas. Tālākais ir pavisam vienkārši – ieroci iepleco un pēc mirkļa nolaiž pietiekami strauji, bet plūstoši un brīvi, lai monēta nenokristu. Katru reizi pār stobriem ir jāredz viens un tas pats skats kā attēlā.

Esmu apkopojis dažus materiālus angļu valodā, kurus par šo tēmu vari apskatīt šeit:

Perfect Gun Mount

un šeit:

Jānis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s