Kā pareizi turēt ieroci?

FrontGripMežirbes šaušanas skoliņā 30.novembrī bija iespēja aprunāties ar mednieku no Vācijas – Filipu. Viņš pajautāja, kādu ieroča turēšanas metodi, proti, kā pareizi turama roka uz pastobres, es ieteiktu. Mazliet samulsu, bet kā izrādās, pasaulē ap šo tēmu notiek lielas diskusijas, jo katrs atbalsts dažādas metodes. Tā nu nolēmu papētīt šo tēmu. Ko par to saka positiveshooting.com?

Ieroča turēšana var izklausīties pēc gana vienkāršas tēmas, taču izrādās, ka nepareizi turot ieroci, ievērojami tiek samazināti rezultāti, dažbrīd šaušanas procesu pat padarot nedrošu. Rokas kontrolē ieroci, ja to dara pareizi, tad pozitīva rezultāta sasniegšana tiek maksimizēta, samazināts tiek atsitiens, jo rokas krietni lielākā apjomā kā iedomājamies absorbē atsitienu, kā arī ierocis tiks pareizi notēmēts. Vienādojuma viens no svarīgākajiem elementiem ir labi nostrādāta un ērta pastobre. Neviens nevar pareizi noturēt ieroci, ja roka slīd atsitiena brīdī, vai arī, ja pastobre priekšpusē ir pārāk plāna. Pastobre nedrīkst būt arī pārāk apaļa.

GripsidebysideDaudziem pusautomātiskajiem ieročiem pastobres ir pārāk īsas un kantainas. Pistoles roktures laidei būtu pelnījis lielāku atbalstu un popularitāti, it īpaši šaujot apaļo stendu, sportingu vai medībās.

Abām rokām jāstrādā līdzvērtīgi šaušanas laikā, it īpaši svarīgi ir tas, lai roka, kas spiež sprūda mēlīti, nedominētu. Tvērienam jābūt ērtam, plauksta nedrīkst būt pārāk augstu. Pareiza aizmugurējās rokas pozīcija ir tad, ja elkonis tiek turēts ērtā pozā un pirkstu, kas spiež sprūda mēlīti, iespējams izstiept.

Labāk uz sprūda mēlītes turēt pirksta priekšējo spilventiņu, nevis locītavas vietu. Spilventiņš ir pati jutīgākā pirksta daļa un nodrošina vienmērīgu sprūda mēlītes nospiešanu. Īkšķi noteikti nevajadzētu turēt pie drošinātāja, jo tā var iedzīvoties nepatīkamās traumās. Īkšķim ir stingri jāaptver ieroča rokturis.

TipofFingerTriggerJa roku uz pastobres tur pārāk pie sevis, tas var uzlabot kustības ātrumu, bet samazinās kontroles iespējas. Ja roka ir izspiepta pārāk tālu, tad palielinās kontrole, bet samazinās kustības ātrums. Ar tālu izspieptu roku uz pastobres būs grūtāk sašaut lielās vai mazās būdas trajekroriju šķīvīšus. Labāk roku turēt pa vidu bok tipa bisēm, bet uz tālāka galu pusi divstobrenēm.

FronthandBackgrip Fronthandforward FronthandSideGripDažiem patīkt, turot roku uz pastobres, izstiept radītājpirkstu, tādā veidā it kā uzlabojot tēmēšanu, savukārt citiem tas nav ērti. Jebkurā gadījumā absolūti nepreizi ir tad, ja pirkst jebkādā veidā aizsedz ieroča sliedi. Vēl viens nelāgs ieradums ir tad, ja pastobri tur no sāniem, kas samazina atbalstu, rādītājpirkstam atrodoties pārāk augstu.

Priekšējo roku nedrīkst pārāk sagriezt, kad tā tur pastobri. Ierocis jātur salīdzinoši brīvi, nedrīkst pārāk saspringt, piemēram, tā, ka plaukstas kauliņi kļūst balti. Augstākā līmeņa šāvēji, pat tie, kas pēc miesas uzbūves ir gana lieli, savus ieročus tur it kā maigi un ar izjūtu, tādā veidā nodrošinot labu kontroli pār ieroci.

Linda

Viena doma par “Kā pareizi turēt ieroci?

  1. tie lielie izliekumi pistolei ir palikuši no tā ka bises bija ar diviem gaiļiem un roku jāpavelk atpakaļ lai aizsniegtu otro gaili un arī medībās lietojot biezakus cimdus ar izteiktu pistoles rokturi būs problēmas ! Turot bises pastobri dažādās vietās arī trāpījuma vieta mainās, ar skrotīm to tik izteikti neredz bet ar lodi gan!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s