Šis tas par munīciju

IMG_6921Parasti Latvijā šāvēju munīcijas izvēli lielākoties nosaka tās cena. Ierasts ir šaut ar nr 7 1/2 izmēra (2,4 mm) skrotīm. Ar lielākām šaut sportingu nedrīkst, bet ar mazākām var gan. Piemēram, ārkārtīgi jauka tuvajiem mērķiem ir nr 9 vēl piedevām ar 24 gramu skrošu lādiņu. Nr 7 1/2 čaulītē ir mazāk skrošu, toties tās lido tālāk, savukārt nr 9 patronas čaulītē būs vairāk skrošu, bet ar tām būs grūtāk trāpīt lielākā distancē.

Šaujot ar jaudīgāku patronu – 28 g ir maksimālais pieļaujamais lādiņš sacensībās, pie liela šāvienu skaita pastāv lielāka iespēja ātrāk nogurt. Ja salīdzina RC2, RC3 vai RC4, tad viennozīmīgi, šaujot ar pēdējo, nogurums iestājas ātrāk, jo ķermenim jākompensē lielāks atsitiens. To nejūt uz vienu vai divām sērijām, bet, ja dienā jāšauj 100 mērķu, tad bez treniņa tas varētu būt pagrūti.

Mazliet gan ar amerikānisku piesitienu, tomēr šajā NRA Women video rullīti var atrast dažu labu padomu. Daudzi pieredzējuši šāvēji drīzāk iesaka spēlēties ar munīciju, nevis regulāri pārskrūvēt čokus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s