Dažas kļūdiņas, bez kurām šaujot var iztikt

IMG_4095Šaušanas skoliņā Mežirbes gan pieredzējuši šāvēji, gan arī iesācēji atkal un atkal pieļauj vienas un tās pašas kļūdas, kas neļauj sasniegt vēlamo rezultātu. Aplūkosim dažas no tām.

Pirmkārt, visbiežāk ierocis nav pielāgots šāvējam. Parasti laide ir par īsu, kas neļauj šaut pareizi, bet liek pielāgoties ieroča nepilnībām. Tas rada liekas kustības, ieplecojot ieroci, neļauj komfortabli nospiest sprūda mēlīti. Laidi var pagarināt ar īpašām starplikām, ko nopirkt veikalā, vai arī kāds galdnieks var ielikt koka starpliku starp laidi un amortizatoru, lai vismaz laides garums būtu atbilstošs.

Otrkārt, nedrīkst šaut steigā. Tā ir it īpaši jauniesācēju kļūda, jo viņiem šķiet, ka šķīvītis lido nenormāli ātri. Lielākā daļa šķīvīšu gaisā ir vismaz kādas 4-5 sekundes. Tas ļauj mērķi sašaut vismaz trīs dažādās vietās – sākumā, trajektorijā pa vidu un tad, kad šķīvītis krīt. Tādēļ ir jāizvēlas viena optimālā vieta, kur visvieglāk mērķi sašaut, uz šo vietu koncentrēties, šaut ātri, bet nesteidzoties, jo steidzoties zūd kontrole kā par ieroci tā arī mērķi. Galvenais moto ir šaut ātri, bet mierīgi, pārliecinoši, bez asām, saraustītām un nekoordinētām kustībām.

Treškārt, svarīgi ir pārāk šāviena brīdi nekontrolēt. Svarīgi galvā ir atcerēties mērķa lidojuma trajektoriju, prasot mērķi, saskaņot stobra ātrumu ar mērķa ātrumu, un, apsteidzot mērķi, nospiest sprūda mēlīti, vairāk paļaujoties uz to, ka ķermenis jau nu noteikti zinās, kas jādara, bet galva šajā gadījumā tikai visu nobremzēs. To it īpaši redz, šaujot promejošos mērķus. Ja šāvējs mēģina īpaši rūpīgi notēmēt, tad mērķis jau sen ir aizlidojis un šāviens tiek izšauts kosmosā. Galvenais – ir sagrupēties, acis turēt uz mērķi, ieplecojot stobrs tiek uzlikts uz mērķi, jeb grauds atrodas uz mērķa apakšējās maliņās, un šāviens.

Linda

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s