Vai ziemā jādodas šaušanas brīvdienās?

IMG_3117Uz svētkiem uzsniga sniedziņš balts, mazliet saliņš, bet vai tas ir iemesls, lai nedotos uz šautuvi? Ir lasīts, ka ziemeļos, kur izteiktākas ziemas, šāvējiem nākas pārlaist ziemu bez treniņiem, bet tā gluži nav, ja vien šautuves darbojas. Starpsvētku svētdienā šautuvē satiekot kolēģi secinājām, ka šauts arī -18 un -20 grādos. Tad gan var novērtēt to, cik patīkams ir uzsilis stobrs, ja vispār tādā aukstumā stobrs uzsilst. Bet ir dažas lietas, kas noteikti būtu jāievēro, ziemā braucot uz šautuvi, lai pasākums būtu maksimāli komfortabls. Medniekiem nebūs problēmu pielāgoties, jo ziema ir viens no aktīvākajiem medību periodiem, bet tik un tā, daži noderīgi novērojumi:

  • Patronas jātur siltumā, tā darīja arī somu snaiperi 1939. gada Ziemas kara laikā. Arī aukstas sportinga patronas zaudē savu jaudu. Patrona, kas vasarā spēj pārlādēt pusautomātisko ieroci, ziemā var arī to neaizdarīt.
  • Nav sliktu laika apstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs. Siltā temoveļa, slēpošanas kostīms vai ērts medību apģērbs, silti zābaki – tā, lai ir silti, bet netiktu ierobežotas kustības. Pareiza apavu izvēle ir vissvarīgākā, jo šaut ar nosalušām kājām nav jauki. Derēs arī cimdi, ja ir komforts tādos šaut. Iespēja ir cimdu uzvilkt tajā rokā, kas tur pastobri, otru roku starp šāvieniem var iebāzt kabatā, kur var ievietot kādu sildošo elementu.

  • Labāk pēc katras sērijas iet sasildīties, nevis izšaut četras un pārsalt. Dodieties uz šaušanu, var uzvilkt siltāku jaku, ko novilkt šaušanas laikā.

  • It īpaši aukstā laikā svarīga ir iesildīšanās – rokas, plaukstas, pirksti, locītavas, pleci – tas ļaus sasniegt labākus rezultātus, kā arī pasargās no iespējamām traumām.

Neaizmirstiet paņemt līdzi termosu ar tējiņu un kādu kārumu enerģijai!

Linda

Viena doma par “Vai ziemā jādodas šaušanas brīvdienās?

  1. Vēl var piebilst, ka starp šaušanām ieroci labāk siltumā nenest, jo veidojas liels daudzums kondensāta, kā arī mājās kārtīgi izžāvēt un saeļļot.

    Viena detaļa par apģērbu – šaušanai lielā salā ļoti labi der distanču slēpošanas cimdi, kas ir biezāki par parastajiem šaušanas cimdiem, bet ļauj viegli sajust gan mēlīti, gan veikli paņemt patronas. Vakar arī ātršaušanā noderēja…

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s