Jauno laiku vēsture Latvijas stenda šaušanā

kopa_olympic

Boriss Timofejevs no kreisās un viņa kolēģis Nasers Al-Atija.

Klausoties rīta ziņas, dzirdu šādu tekstu: „Dakāras rallijs sāk ‘rādīt zobus’! Pēc pirmā posma kopvērtējuma vadībā bija izvirzījies katarietis Nasers Al-Atija, taču par ātruma pārsniegšanu pārbraucienā viņam tika piespriests divu minūšu sods, kas ekipāžu uzreiz nobīdīja uz septīto vietu kopvērtējumā. Taču otrajā ātrumposmā Al-Atija šīs divas minūtes atguva, turklāt ar uzviju un atkal atgriezās kopvērtējuma galvgalī..” Links uz pilnu ziņu šeit http://www.delfi.lv/auto/motorusports/dakaras-rallijs-sak-radit-zobus.d?id=45414912#ixzz3O2IcW0Nu

Vārdu Nasers Al-Atija esmu dzirdējis jau iepriekš, Londonas olimpisko spēļu sakarā, kurās šis daudzpusīgais sportists, apbrīnojamā cīņā ar uztraukumu, spēja uzvarēt un izcīnīt Olimpisko bronzu apaļajā stendā.

rokas

Papētot dziļāk šī sportista gaitas, uzdūros, laikam jau jāsaka, spožākajam periodam stenda šaušanas sportā Latvijā, proti laikam, kad Latviju Olimpiādē pārstāvēja stenda šaušanas sportists Boriss Timofejevs. Boriss Latvijas stenda šāvējus pārstāvēja Olimpiskajās spēlēs 1992., 1994., un 2000.gadā. Pēdējās divās vasaras Olimpiskajās spēlēs šaušanas stendā tikās ar jau pieminēto stenda šāvēju, talantīgo autosportistu un „Parīze – Dakāra” rallija čempionu Naseru Al-Atija.

  1. gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Atlantā (ASV) Boriss, būdams 34 gadus vecs, ar rezultātu 145 no 150, izcīnīja augsto 6.vietu iekļūstot Olimpiskajā sešiniekā. Katariešu zvaigzne, toreiz vēl būdams 25 gadus vecs, Nasers Al-Atija ieņēma 15 vietu.

1996.gada Olimpiādes rezultāti apaļajā stendā

Grūti komentēt kā Borisa izaugsmi ietekmēja nākamie 4 gadi, bet viņiem tiekoties 2000. gada Olimpiskajās spēlēs, kas norisinājās Sidnejā, 6. vietu jau izcīnīja Katarietis ar tieši tādu pašu rezultātu, kā pirms četriem gadiem Borisam, proti 145 no 150. Boriss toreiz izcīnīja 12.vietu, un tikai neveiksme pāršaudē viņu šķīra no vietas finālā.

2000.gada Olimpiādes rezultāti apaļajā stendā

Šeit var novērtēt kopumā Latvijas stenda šāvēja Borisa Timofejeva stabilo sniegumu Olimpiādēs – http://www.sports-reference.com/olympics/athletes/ti/boriss-timofejevs-1.html

Laiks iet, nāk jauna paaudze, kurai nebūt nav mazākas ambīcijas, vienīgi ir jābūt gataviem smagam un neatlaidīgam darbam. Ļoti ceram, ka Rio 2016.gada Olimpiādē tiks notrausti putekļi no nu jau noputējušās un dažiem piemirstās Latvijas stenda šaušanas sporta spozmes!

Jānis

Autora piebilde – šis nav akadēmisks raksts!

Viena doma par “Jauno laiku vēsture Latvijas stenda šaušanā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s