Ar sveicieniem no tuksneša smiltīm – Nad Al Sheba 3. sacensību diena!

Smiltis visur, vienīgais glābiņš!

Smiltis visur, vienīgais glābiņš!

Šodien bija viena no tām retajām dienām, kad šeit nolīst lietus. Nebija tāda kā pie mums ierasta lietusgāze, bet ar vienu mākoni pietika, lai pasākumu padarītu nepatīkamu. Vējš, sajaukumā ar lidojošām smiltīm un lietuslāsēm dažiem šāvējiem patiesi iztraucēja sasniegt labu rezultātu.

Vējš bija salīdzinoši spēcīgs, līdz ar to tiem, kas šāva 1. un 3. laukumā mērķi it kā lidoja tuvāk šāvējiem, savukārt 2. un 4. laukumā mērķus krietni vien pūta prom, tādēļ arī slavenajā 2.laukumā rezultāti kritās. Šodienas labākais šāvējs ieguva tikai 44 punktus, ja to salīdzina ar iepriekšējo dienu rezultātiem, kad sašāva 48. Palaidu garām šodienas uzvarētāja vārdu un uzvārdu, bet tas bija amerikānis. Gebensam Mailzam šodien nu ļoti neveicās, viņš 4.laukumā sašāva 20 !, tajā ziņā mūsu pašu Arnis Romans viņu pārspēja ar saviem 26 punktiem. Vienkārši izcils sasniegums! Līdz ar to arī Gebbens kopvērtējumā uzreiz noslīdēja uz 51 vietu.

Ingemārs, Mārtiņš un Intars arī cīnījās ar saviem dēmoniem šajā grūtajā laukumā, attiecīgi izcīnot 14, 10 un 6 punktus!

Sacensības šodien beidzās dāmām. Pagājušā gadā visi esot šāvuši vienādi – pa 200 mērķiem un jauktās komandās, kā jebkur pasaulē. Bet tad daži vietējie esot sūdzējušies, ka sievietes nu nekādi nevarot būt līdzvērtīgas, tādēļ šogad 150 mērķu un dāmas šauj atsevišķās komandās. Diemžēl gan dāmām dalības maksa tik pat liela, cik vīriem, bet arī balvu fonds mazāks. Kā sacīja viens amerikāņu kolēģis, tas ir muļķīgi, jo tieši šā iemesla dēļ daudzi varētu arī vairs uz šejieni nebraukt. Savukārt zviedriete Amanda norādīja, ka šis ir tieši tas sporta veids, kur vīrieši un sievietes ir līdzvērtīgi, jo visu neizšķir spēks. Rīt labākajām dāmām ir fināls kopā ar vīriem. Jāsaka gan, ka ļoti daudz dāmu šauj krietni vien labāk nekā lielākā daļa vīriešu, tādēļ šajā sporta veidā dalīšana tiešām ir muļķīga. Bet tas ļauj saprast vietējo arābu domāšanu un pasaules uztveri – tā te arī ir, nepārspīlējot, demokrātija un līdzvērtība te stipri cietušas. Kaimiņos Saūdu Arābijā salīdzinoši pavisam nesen tik aizliegts apglabāt dzīvas tikko dzimušas meitenītes, jo šajā valstī meitas piedzimšanu ģimenē uzskata par nelaimi.

Labi, ka esam Arābu Emirātos, kas ir ļoti draudzīga un miermīlīga valsts, lai gan ir arī savas dīvainības!

Agnesei kopā 92 punkti no 150 un 16.vieta, Irai – 91 punkts un 20.vieta, man – 67 punkti un 59.vieta no 86.

Rīt redzēsi, kā veiksies mūsu vīriem. Kā ierasts, vēl īkšķus vaļā nelaižam un jūtam līdzi!

Linda

Nad Al Sheba 3.dienas team Latvia rezultāti:
Linda Dombrovska 21/50 (L3)
Ira Kirenska 28/50 (L1)
Agnese Caune 30/50 (L2)
Mārtiņš Turkopulis 10/50 (L4)
Intars Lucjanovs 6/50 (L4)
Jānis Gulbis 28/50 (L3)
Arnis Romans 26/50 (L4)
Ingemārs Butkevis 14/50 (L4)
Dāmām pamatsacensības ir noslēgušās!

Dažas bildes no sacensību dienas gaitām

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s