Atskats uz Nad Al Sheba šaušanas sacensībām

Dubaijas lidostā reģistrējot savu ieroci. Tā nav īpaša telpa, bet gan turpat lielā halle lidostā.

Dubaijas lidostā reģistrējot savu ieroci. Tā nav īpaša telpa, bet gan turpat lielā halle lidostā.

Viena fantastiska nedēļa Dubaijā ir beigusies, paliks bildes, pieredze un daudz foršu atmiņu. Piedzīvojums bija arī nokļūšana atpakaļ mājās. Lidostā Dubaijā bija jāierodas četras stundas iepriekš, kad lidostas uzgaidāmajā halle ar ratiņiem saveda vismaz 50 ieroču kastes. Bija jāizvēlas sava, jāprezentē atbildīgajām personām pase un jāuzrāda ieroča numurs. Nevienam tur uz vietas neinteresēja nedz LV ieroču atļauja, nedz arī ieroča izvešanas atļauja.

Tad mūs kopā ar kolēģiem no Lietuvas veda uz īpašo check-in vietu, kas paredzēta tiem, kas brauca ar konkrēto reisu. Pārsteigums vēl viens – par ieroča vešana jāmaksā 100 eiro. Abos virzienos kopā tas ir jau 200 eiro! Visiem, kas turpmāk plāno braukt, Lufthansa naudu ņem par vienu lieku bagāžas vienību, tādēļ, ja brauc kopā ar kādu no ģimenes, tad uz diviem var ņemt vienu koferi un tad otrs ieroci var vest bez maksas. Var arī kopā samesties divi šāvēji, mantas liekot vienā čemodānā, bet ieroču kastes salīmējot vai sastiķējot kopā, vai vispār bises liekot vienā lielā kastē. Tā izdotos ietaupīt pat 400 eiro!

Vēl – vietējās Dubaijas īpatnības, laikam jau vispār attiecas uz to pasaules malu, lidostā satiku kolēģi no ASV un uz atvadām, kā jau arvien vairāk pieņemts arī pie mums,  draudzīgi apskāvāmies. Tajā pat mirklī mums blakus jau bija arābs baltā paltrakā ar nosodošu sejas izteiksmi – tur publiski tā nedara!!! Bet veči gan, satiekoties bučojas, pat uz lūpām, un  pa ielu iet roku rokā – tas gan mazliet dīvaini.

Dubaijā lidmašīna aizkavējās, jo, kā kapteinis norādīja, tiek iekrāmēta speciālā bagāža :-). Pārsteigums arī Rīgas lidostā, kur viena muitniece izdomāja, ka pienācis brīdis strādāt. Būtībā, ja iebrauc no ES, tad ierocis nav jādeklarē. Mēs ielidojām no Frankfurtes, tikai brīvprātīgi norādīju, ka transfērā ceļoju no Dubaijas. Tad, pati gan par to muitniece nebija pārliecināta, nolēma, ka uz atļaujas, ko izsniedza Valsts policija, lai ieroci izvestu uz trešo valsti (papīrs, kas interesants ir tikai Rīgas lidostā!!!!), jāuzspiež kaut kāds zīmogs. Nav jau grūti, tik radās iespaids, ka šajā jautājumā muitai vispār nav nekādas izpratnes par to, kā tam būtu jānotiek, un viņi tikai domā, kā būtu pareizi.

Ja atskatās uz sacensībām, tad viennozīmīgi, katrs, kas tajās piedalījās, ir uzvarētājs. Fināls kā dāmām, tā arī kungiem bija vienkārši satriecošs. Skatītāji atradās milzu tribīnēs, 6 labākās dāmas un pēc tam 6 labākie vīri šāva trīs galdiņos kopā 30 mērķus, katrā galdiņā pa 5 vienlaicīgajiem dubletiem. Mērķi bija – totāls kosmoss, bet tāda mēroga šāvējiem arī šie tālie mērķi bija sasniedzami. Mazs kļūdu labojums attiecībā uz tiesnešiem – tie lielākoties bija kiprieši, bet tāpat visi tumši un runā nesaprotamā valodā. Gribējās, lai vīriem pirmajā trijniekā iekļūst arī kāds eiropieties, bet šāvēji no ASV gan bija galvu pārāki. Par trešo/ceturto vietu cīnījās brits ar ASV pārstāvi, bet pārliecinošāks bija amerikānis.

Lai gan mēs no Latvijas pa lielam bijām ar visu apmierināti, tomēr citi īsti priecīgi nebija. Viens amerikānis lidostā stāstīja, ka viņu ļoti bija nokaitinājis transfērs no šautuves un viesnīcu, un atpakaļ. Taisnība jau ir, jo vakarā autobusi bija piebāzti un daļa šāvēju stāvēja kājās stundu, kamēr mūs veda. Bezgala aizdomīga bija arī pēdējās dienas izloze, kad izlozēja Ford Raptor. Katru dienu mēs no jauna kopējā lādē metām loterijas biļetes. Loterijas biļešu numuri proporcionāli katru dienu bija citi, pirmā dienā no 1 – ap 2000, otrā dienā apmēram no 2000 līdz 4000 utt. Pēdējā dienā cipari bija apmēram ap 7000 līdz 9000. Savukārt auto izlozēja cipars, kas sākās ar 39…, un pēkšņi pasākuma vadītājs sāk runāt arābiski, neviens no viesiem vairs nesaproti, kas notiek, un vispār, tas viss likās mazliet inscinēts. Kā sacīja Intars, pārfrazējot teicienu no krievu valodas, austrumi ir lieta smalka, bet liekulīga!

Ja neskaita dažus šādus nepatīkamus brīžus, kopumā jau dalība sacensībās bija milzu piedzīvojums ar ārkārtīgi daudz jaukām emocijām. Jāsaka paldies Team Latvia par lielisko kompāniju un nerimstošu atbalstu, paldies visiem, kas sekoja līdzi, kā arī vislielākais paldies Jānim Zandbergam, kas Latvijā turēja ierakumus un, tiklīdz nosūtīju viņam bildes un informāciju, to nekavējoties publicēja kā X-SPORTING feisbuka lapā, tā arī mājas lapā.

Plānojam, ka arī turpmāk tik pat ātri ziņosim par citām sacensībām, ja tajās piedalīsimies paši. Aicinām arī būt aktīviem pašiem dalībniekiem – sūtiet bildes un pārdomas, un mēs tās publicēsim. Kurš gan cits popularizēs šaušanas sportu, ja ne mēs paši?

Paldies visiem vēlreiz!

Linda

Finālsacensību laukums.

Finālsacensību laukums.

Vēlreiz sacensību uzvarētājs Šerila Hola.

Vēlreiz sacensību uzvarētājs Šerila Hola.

Finalsacensību dalībnieki.

Finalsacensību dalībnieki.

Sacensību uzvarētājs.

Sacensību uzvarētājs.

Šāvēju ieroči Dubaijas lidostā.

Šāvēju ieroči Dubaijas lidostā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s