Šāvēji tiekas uz treniņmačiem netālu no Kedaiņiem, Lietuvā (labots)

IMG_43578.martā ne gluži par godu sieviešu dienai, bet gan tādēļ, ka Shootingclub.lt regulāri netālu no Keidaņiem rīko treniņmačus, kopā sabrauca 76 šāvēji, kas vēlējās saulaino dienu pavadīt svaigā gaisā, labā kompānijā, forši pašaujot angļu sportingu.

Šo treniņmaču formāts ir absolūti vienkāršs – brauc jebkurā laikā, nopēr 50 vai 100 mērķus, saņem karti mērķu palaišanai, kā arī kartītes rezultātiem. Ej no viena galdiņa pie otra, jauktā secībā, kā ērtāk, šauj, un kartītē atzīmē savu rezultātu. Nekādas steigas, nekāda stresa. Rezultāti tiek apkopoti, labākie šāvēji apbalvoti, tiek veidots reitings, bet ne konkrētajā dienā.

Šautuves saimnieki uzstādījuši ekselentu Promatic sistēmu. Kopā 16 laukumi, katrā no tiem divas šķīvīšu palaišanas mašīnītes, šauj vai nu trīs vai četrus dubletus, pāris laukumos bija arī pa diviem vieniniekiem. Mērķus palaiž paši šāvēji. Nav tiesnešu, tik tehniskie darbinieki nodrošina šķīvīšu padevi. Nav noteikts, kādā secībā galdiņi jāizšauj, ja kaut kur brīvs, ej un šauj. Nav arī ierobežots mērķu skaits. Ierodies kaut vai agri no rīta un šauj piecas reizes pa 100 mērķiem, kā daži šāvēji arī dara. Katri 100 mērķi maksā 23 eiro. Organizatori nodrošina arī pusdienas, kafiju un, protams, labu noskaņojumu.

No Latvijas uz Kedaiņiem devāmies kopā ar Nameju Vinovski, sev par lielu prieku tur satikām arī senioru un junioru Blohinus. Protams, daudz pazīstamu Lietuvas šāvēju. Labākā odziņa bija organizatoru sveiciens no Dubaijas, kur tuksneša sacensībās piedalījās arī pats šautuves saimnieks. 12.galdiņa nosaukums bija Dāvana no tuksneša šaušanas Dubaijā, kur bija uzstādīti traki grūti mērķi. Vīri jau smējās, ka viens no labākajiem Lietuvas šāvējiem Virgīlijs Grūbe šajā galdiņā sataisīja daudz nuļļu, tomēr tas netraucēja viņam iegūt dienas labāko rezultātu. Ja šautas vairākas sērijas, tad vērā ņem šāvēja labāko dienas rezultātu.

Te arī sacensību REZULTĀTI! Ārvalstu šāvējus iekļauj A grupā, bet, ja šāvējs ir uz treniņmačiem aizbraucis trīs reizes, tad reitingu maina un viņu ieliek kategorijā atbilstoši katra spējām.

Te arī nākamo Shootingclub.lt treniņmaču kalendārs, ja nu sadomājat aizbraukt pašaut uz Kedaiņiem!

Linda

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s