Ieroča laidi “Krieghoff” pielāgo divās dienās

Mazliet ar aizkavēšanos, bet te nu atskats uz otro dienu Krieghoff rūpnīcā, kurp devāmies, lai kolēģim no Lietuvas Egidijam izgatavotu viņam pielāgotu laidi. Pirmajā dienā šāvējam noņēma mērus un bija jāizvēlas laides koks, bet otrajā dienā – laides formas jau ir gatavas, atliek vien pielaikot un braukt uz šautuvi un saprastu, vai viss izdevies labi.

Mums par lielu prieku, kamēr meistars vēl veica pēdējos pielāgojumus, izrādīja Krieghoff rūpnīcu, kur varējām arī bildēt visu, cik uziet, izņemot zīmējumus un dokumentus. Galvenais mērķis bija mums parādīt, ka Krieghoff ieroči ir roku darbs, nevis masu ražošanas produkts, un tādēļ arī saproti, kādēļ šie ieroči ir tik dārgi. Un tik kvalitatīvi!

Kad devāmies uz šautuvi – centru, kur jau paviesojāmies iepriekšējā dienā, līdzi brauca arī laides meistars, kurš rūpnīcā ar šo nodarbojas jau 20 gadus. Viņš vēro un skatās, vai šāvējam der jaunā izgatavotā laide, vai vēl jāveic kādi pielāgojumi. Šāvējam vēl ir iespēja tiešajā padalīties savās sajūtās, izteikt vēlmes, utt. Vērojot šo procesu par nožēlu jāsecina, ka Latvijā lielākā daļa mednieku un arī sporta šāvēju pielāgojas savam ierocim, nevis ieroci pielāgo savām vajadzībām. Īpaši pielāgots ierocis nodrošina daudz labākus rezultātus!

Plašāk par vizīti rūpnīcā un šaušanas centrā varēs lasīt žurnāla Medības maija numurā, bet šeit maza ekskluzīva 🙂 bilžu reportāža!

Linda

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s