Sezona Mežirbēs atklāta ar plaši apmeklētu nodarbību

IMG_2001Sākoties siltākam laikam, sarosās ne tikai putni, bet arī šāvēji. Beidzot izdevās saskaņot datumu, lai 19.aprīlī sarīkotu sezonas pirmo šaušanas nodarbību Brizgales šautuvē Mežirbes.

Apmeklētāju biju krietni vien vairāk, kā bija plānots, kas no vienas puses ir absolūti lieliski, bet no otras – šaut gribētājiem vajadzēja ilgāku laiku pavadīt šautuvē. Labi, ka viesi bija padomājuši arī par kaut ko gardu saviem un citu vēderiem, tas šo pasākumu padarīja vēl jautrāku.

Nodarbības Mežirbēs notiek kopš pagājušā gada. Nodarbību sākotnējais mērķis bija un joprojām ir – parādīt medniekiem, iesācējiem un tiem, kam vispār šaušanas sports šķiet interesants, ka šī ir jautra nodarbošanās, kas ļauj jauki pavadīt laiku labā kompānijā, uzlabot savas šaušanas iemaņas, kā arī uzzināt daudz ko jaunu.

Vakar pēc nodarbības uz šautuvi atbrauca daži mednieki, lai vienkārši pašautu. Redzot, ka šāvējiem ne pārāk veicas ar šķīvīšu šaušanu, kopā ar pieredzējušo šaušanas sportistu Nameju Vinovski devāmies vīriem palīgā. Pēc diezgan veiksmīgas sērijas ar pamācībām, norādījumiem un paskaidrojumiem, viens no medniekiem sacīja, ka kaunās par savu rezultātu. Bet par ko jākaunās? Jākaunās ir tad, ja uz šautuvi nebrauc. Ja esi uz šautuvi atbraucis, tad izmanto katru brīdi, lai uzlabotu savas šaušanas prasmes. Tādēļ jau ir treniņi, šautuves un instruktori, kas var palīdzēt tad, ja nesaproti, no kura gala ķerties pie šaušanas mākslas.

Vēl viens secinājums pēc 19.aprīļa treniņa – mednieki lielākoties šauj ar tiem ieročiem, kas ir pa rokai – mantoti, pa lēto nopirkti, utt. Tas ir saprotams, ņemot vērā to, cik patiesībā maksā jauns un labs ierocis. Bēdīgākais gan šai stāstā ir tas, ka šie aizgūtie, mantotie vai pa lēto nopirktie ieroči medniekiem nemaz nav piemēroti. Laides, galvenokārt, par īsu, ieroči nav izsvaroti, tiem ir liels atsitiens. Nav jau uzreiz jāpērk jauns ierocis, bet ir iespējas, kā veco pielāgot sev. Jo pēdējā laika labākā atziņa, ko esmu dzirdējusi, ir Nameja secinājums – ierocim ir jāšauj tur, kur skatās šāvējs.

Nodarbība parasti sastāv no trīs sērijām. Pirmā ir iesildīšanās un atsevišķu mērķu apgūšana. Otrā sērija – sportings, kad jautrākai šaušanai izmantojam šautuves izvietojumu un reljefu. Trešo sēriju šaujam uz rezultātu, jo tad var ilgtermiņā sekot līdzi savam progresam. Vairāk informācija par šautuvi un nodarbībām šeit!

Linda

Raksts tapis sadarbībā ar Peltor!

IMG_2018

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s