Noskaidrots Zvārdes dižmednieks 2015

IMG_2824Briesmīgi draņķīgs laiks, sarežģīti mērķi, skaudra cīņa, lieliskas balvas – tas viss īsumā varētu raksturot 2.maija sacensības, kas risinājās Zvārdes šautuvē. Kopā četras šaušanas disciplīnas, lai noskaidrotu labāko un dižāko starp medniekiem. Piedevām vēl, lai visu pasākumu bagātinātu ar kārtīgu adrenalīna devu – šis bija pirmais posms labāko šāvēju atlasei dalībai Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanās, kas risināsies jūlijā Čehijā. Un protams, emocijas augstu vilni sita starp skrejošās mežacūkas šāvējiem.

Rīts sākās drūmi, vīri un arī dāmas šautuvē ieradās sarāvušies, smaidi zibēji tikai pa retam, jo laiks nemaz nelutināja. Kā norādīja šautuves saimnieki, tāds laiks parasti ir oktobrī, nevis maijā, bet tie, kas atceras pagājušā gada Zvārdes dižmednieku, zinās stāstīt, ka tad savukārt visi bija nosaluši.

Eiropās zvēros uzvarētājs noskaidrojās jau no paša rīta, jo bija skaidrs – pārsist 196 punktus no 200 būs ļoti grūti, ņemot vēl vērā to, ka vējš purināja šāvējus, bet lietus to visu padarīja pavisam nepatīkamu. Jānis Zandbergs varēja lepoties ar savu izcilo sasniegumu, ko izdevās iegūt, šaujot ar Mossberg karabīni. Viņa virzienā tika raidīts ne viens vien izbrīna pilns skatiens.

Sportinga un trapa laukumi tiem, kas domāja, ka šī būs viegla uzvara, lika no tiesas vilties, jo šis bija milzīgs izaicinājums. Ja sportinga šķīvji vēl ar prātu un prasmēm bija uzveicami, tad trapā daudziem gāja nu ļoti grūti, un ne vienam vien sportistam par spīti aukstumam nācās pasvīst, lai sašautu kaut vai desmit šķīvīšus. Daži sūdzējās par nepareiziem čokiem, daži par pārāk stipro vēju, vēl citiem mērķi bija par tālu, bet patiesība gan ir tāda, ka visiem apstākļi bija vienādi, un tādēļ jau tā arī ir medību šaušana, kad nevar paredzēt visus vienādojuma nezināmos.

Skrejošās mežacūkas stendos tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas kausa posmā SK-35. Cīņa bija sīva, tomēr arī šoreiz labākais starp šāvējiem, kā izrādās, ir juniors.

Vakarā, savelkot kopā visus rezultātus, noskaidrojās, ka Zvārdes dižmednieks 2015 ir Jānis Kvāls, kurš vēl piedevām skrejošajā mežacūkā izcīnīja meistara titulu. Sveicam!

Ar to, kā veicās katram individuālajam šāvējam, var iepazīties šeit: REZULTĀTI!

Eiropas zvēru mērķus var aplūkot šeit!

Linda

Par balvām paldies – Purnavu Muiža, žurnālam MedībasAbas.lv  un Peltor. Ja kāds piemirsts, dodiet ziņu!

Bilžu galerija šeit!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s