Atskats uz BALTIC CUP 2015 Viesakās

IMG_3369Rekordliels dalībnieku skaits, rekordliels starptautisko viesu skaits, vājprātīgs lietus sacensību noslēgumā, daudz interesantu mērķu un sarunas par mērķiem, veiksmēm un neveiksmēm. Tā vienā teikumā varētu raksturot sacensības, kas notika Viesakās (Ērgļi) 16. un 17.maijā. Baltic Cup 2015 būtībā arī bija visītākais Baltijas kauss, jo sacensību ietvaros risinājās Latvijas kausa 1. posms sportingā, kā arī Lietuvas un Igaunijas kausu posmi sportingā.

Ja pasākumu atspoguļotu ciparos un statistikā, tad tas izskatītos šādi – 143 dalībnieku no deviņām valstīm, 200 mērķu divās dienās. Pēc pāršaudes par vietām starp Igaunijas sportistiem, kā arī Latvijas kausā starp Daini Upelnieku un Edgaru Galecki, Edgars smaidot komentēja situāciju, sakot, ka kopvērtējumā igauņi pārspēja latviešus, bet pāršaudē spēcīgāki bija tieši pašmāju šāvēji, uzveicot pat Latvijā labi zināmo igauņu šāvēju Veikko Tihvan, kurš uzvarējis arī Purnavu muižas Grand Prix. Pāršaudē, un organizatori bija sagatavojuši nu ļoti izaicinošus mērķus, 22 punktus no 25 izcīnīja Edgars, ar 21 punktu otrais palika Dainis, tālāk jau vietas sadalīja igauņu šāvēji. Tomēr pāršaude nekādā veidā neietekmēja kopvērtējuma rezultātu.

Svētdienas pēcpusdienā šāvēji steidzās prom no Viesakām nosaluši un saīguši, un ne jau tādēļ, ka sacensības nebūtu izdevušās. Vienkārši laika apstākļi kļuva tik neciešami, it kā būtu vēls rudens, nevis maijs. Pāršaudes laikā lietus gāza kā ar spaiņiem, mazliet pierima, un tad apbalvošanas laikā atsākās ar jaunu sparu. Uz galda saliktie kausi ātri vien pildījās nevis ar šampanieti, bet gan ar lietusūdeni. Tomēr Edgars Galeckis pierādīja, ka nav sliktu laika apstākļu, tik nepiemērots apģērbs. Pēc uzvaras pāršaudē viņš vēl piebilda, ka saģērbies tā, ka varētu doties slēpot, tādēļ viņam bija atlicis tikai šaut.

Runājot par mērķiem, jāsecina, ka tie bija ļoti interesanti, āķīgi un arī izaicinoši. Ne uz mirkli sportisti nevarēja atslābt, jo katrs nākamais mērķis solīja jaunus izaicinājumus. Lielais sportings tādēļ arī ir tik interesants, ka katra jauna šaušanas vieta nenozīmē vēl to, ka tā būs vieglāka par iepriekšējo. Un tā arī bija. Tajā brīdī, kad šķita, ka izdevies uzveikt grūtāko dienas šaušanas galdiņu, nākamajā jau bija jauni pārsteigumi. Šoreiz daudz dominēja promejošie mērķi, ka arī battue. Daži bija arī ļoti tāli, kā jau parasti 1.līnijā – trešais galdiņš daudziem sagādāja pārsteigumu ar tālo mērķi, kas tika palaists no augstā torņa, ko daži Lietuvas šāvēji nosauca par Viesaku Eifeļa torni. Bija arī pa kādam mērķim, kas lidoja turpat deguna galā. Tā kā kopumā jāsecina – pelēkā smadzeņu viela ne uz mirkli nedrīkst pārstāt darboties, ja vien bija vēlme iegūt labu rezultātu. Un labu rezultātu arī netrūka!

Linda

REZULTĀTI ŠEIT!

Bilžu galerija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s