Atskats uz X-SPORTING šaušanas nometni Mežirbēs

Angļu sportingā savus spēkus iemēģināja arī nometnes dalībnieki

Angļu sportingā savus spēkus iemēģināja arī nometnes dalībnieki. Mārtiņš no DSR ar bisi nometnes dienā šāva pirmo reizi!

Pirmā šaušanas nometne Bizgales šautuvē Mežirbes 23. maijā bija iecerēta kā platforma visiem, kas vēlējās tajā piedalīties, neatkarīgi no individuālās pieredzes un zināšanām par šaušanas sportu. Šķiet, ka pasākums izvērtās par interesantu un arī izglītojošu visiem, kas to apmeklēja.

Īpašu paldies jāsaka Antrai Vīnertei (Absolūtā Latvijas čempione galda tenisā 2014. gadā, sporta pedagogs), kura mums visiem sniedza vērtīgu ieskatu sporta psiholoģijā. Tāpat uzzinājām par treniņu plānošanu, pierakstiem un personīgo attieksmi. Šis nu ir viens lauciņš, kas ticis atstāts novārtā mūsu sportā Latvijā. Ceram, ka sarunāsim Antru palīdzēt šajā jautājumā vēl kādu reizi!

Pirmajā dienā, bez teorētiskās daļas un praktiskajiem treniņiem šaušanā uz šķīvīšiem, bija iespēja pārbaudīt savas prasmes šaušanā ar gludstobru un lodi uz mežacūkas mērķi 35m distancē. Sarīkojām nelielas sacensības visiem klātesošajiem. Pateicoties Daugavpils Skrošu rūpnīcas atbalstam un nodrošinātajām sporta lodēm, katrs varēja izšaut, cik sirds kāro.

Bija interesanti uzzināt cik precīzs ir mans ierocis, šaujot ar lodi, kā arī pārbaudīju teoriju, ka to iespējams darīt veiksmīgi bez optiskajiem tēmēkļiem un turot abas acis vaļā, vienkārši fokusējot redzi vēlamajā trāpījuma punktā. Finālā jautrs duelis ar Filipu – studentu no Vācijas, kurš jau otro reizi viesojās Mežirbēs. Šaušana uz ātrumu uz šķīvīšiem, kas novietoti uz zemes nu jau 30m distancē. Vācietis šāva ar manu ieroci, bet, lai veiktu ātrākas pārlādes, pārslēdza stobru selektoru uz augšējo stobru, kurā man ieskrūvēts IM (0.75) čoks…

Pateicoties lieliskajai munīcijai un tās tipam, mans ierocis necieta un viņa rokās šāva precīzi. Viņam labs laiks, kuru varēju provēt uzlabot – trīs precīzi šāvieni no rokas 17 sekundēs! Nolēmu arī pats lietot augšējo stobru, kas izrādījās muļķīga kļūda. Gan mērķa distances, gan stobra maiņas dēļ lodi sāka vilkt pāris centimetrus virs mērķa. Te nu es iekritu ar četriem pūdeļiem…

Paralēli ložu šaušanai katram bija iespēja iemēģināt roku vienkāršā trick-shooting un šķīvju rokas lingas lietošanā. Šaušana uz pašu mestiem šķīvīšiem, tukšām patronu čaulītēm utt. Ja šajā disciplīnā piešķirtu balvu par atraktivitāti, tad to noteikti iegūtu Ingemārs, kas uzmeta čaulīti no sava ieroča aptuveni 20 cm attālumā un paspēja vēl izšaut. 🙂 Protams, viss notika kontrolētos apstākļos, katru brīdi domājot par savu un apkārtējo drošību.

Treniņšaušanai angļu sportingā bijām sagatavojuši vairākas šaušanas vietas un mērķus, kas tika lietoti arī nākamās dienas sacensībās, bet daudz kas no tā arī mainījās, lai viss būtu godīgi un mazliet sarežģītāk. Man pašam ļoti patīk, ka angļu sportings ir visvairāk pietuvināts medību šaušanai, bez lieki sarežģītiem noteikumiem (piemēram, ieroča novietojums plecā pirms šāviena ir brīva izvēle), kā arī neprasa noteiktu šaušanas vietu secības ievērošanu.

Domāju, ka sacensību dienas zaķis, kurš izrādījās visai naidīgs un ātrs, ilgi paliks atmiņā visiem, kas to šāva. Lelde Veinberga un Arnis Romans lieliski demonstrēja, ka visi mērķi ir šaujami, likumsakarīgi ieņemot 1. un 2. vietu otrās dienas sacensībās. Apsveicam Leldi ar uzvaru un kompliments par skaistu šaušanu!

Man grūti novērtēt nometnes lietderību no dalībnieku skatu punkta, bet mums – tiem kas organizēja, iekārtoja un citādi palīdzēja, tā bija nenovērtējama pieredze! Centāmies piedomāt pie katra sīkuma, tomēr tagad ir skaidrs, kur un ko var labāk.

Liels paldies mūsu atbalstītājiem, Tomam Ervikam un Zvārdes šautuvei par zaķu mašīnu, Irai un Igoram par garšīgu zupu un tehnisko nodrošinājumu, bet īpaši pateicamies jums, kas atbrauca un piedalījās! Bez jums vienkārši nekas nebūtu noticis. Sākam jau plānot un domāt par nākamajām sacensībām angļu sportingā, kas šoreiz jau varētu būt ar reitingu, vēl vairāk sagatavotiem mērķiem un šaušanas vietām.

Namejs

Pasākuma atbalstītāji: Daugavpils Skrošu rūpnīca, žurnāls Medības, dzirdes aizsardzībai Peltor, minerālūdens Mangaļi, interneta veikals Outdoorexperts,

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s