Cits skats uz šaušanas sportu – angļu sportings Kedaiņos (LV/ENG)

23.augustā “Medžiotojų sostinės klubas” šautuvē netālu no Kedaiņiem notika angļu sportinga sacensības, kas bija neliela atkāpe no ierastā formāta šeit. Šie nebija treniņmači, kas tiek rīkoti katru otro svētdienu, bet gan sacensības ar nopietniem sponsoriem un balvām. Angļu sportings kā angļu sportings, bet šoreiz sacensību režīmā. Rīkotāji atzina, ka šoreiz izdevies savāk rekordlielu šāvēju skaitu, runājot par šķīvīšu šaušanu. Un tas ir liels sasniegums. Piedalījās vairāk nekā 100 šāvēju, un parastajā formātā tas nozīmētu ilgu šaušanu, un nogurdinošu gaidīšanu. Tomēr šajā formātā ap plkst. 15:00 visi jau bija beiguši pamata sacensības, un devās pusdienās. Kopā bija ierīkotas 12 šaušanas vietas, varēja sacensties šaujot 100 mērķus un 50 mērķus. Tie, kas šāva 100 mērķus, varēja iekļūt finālā, un cīnīties par iespēju iegūt lielo kausu.

Liels prieks par mūsu šāvējiem – Jāni Gulbi un Edgaru Galecki. Edgars pamata sacensībās ieguva 91 punktu, par astoņiem punktiem apsteidzot savu tuvāko konkurentu. Jānim Gulbim, kurš sašāva 82 punktus, nācās pacīnīties par vietu finālā kopā ar vēl trim šāvējiem. Jānis skaisti, pārliecinoši un eleganti pāršaudē izcīnīja 7 punktus no 8, kas ir rezultāts, kuru nevarēja uzrādīt neviens no viņa konkurentiem. Līdz ar to Jānis ne tikai ieguva vietu starp labākajiem sešiem šāvējiem finālā, bet pārliecinoši izcīnīja 3.vietu A grupā. Lieki teikts, ka Edgars spicāko šāvēju grupā jau sev bija nodrošinājis līdera titulu.

Finālā par galveno balvu sacentās Tomas Sujeta, Olegas Anusas, Nerijus Vaitekūnas, Edgars Galeckis, Jānis Gulbis un Egidijus Petroška. Lai gan sākumā šķita, ka abi mūsu šāvēji parādīs vietējiem šāvējiem, kā tās lietas darāmas, tomēr gan Edgaram, gan arī Jānim mazliet pietrūka, un viņi abi sašāva 29 punktus no 50. Jāpiebilst gan, ka mērķi nebija viegli, visi ar rozīnīti, un cīņa izvērtās gana sīva. Šāvēji sacensības sāka no nulles, un viņiem bija jāsašauj 50 mērķu. Beigās pārliecinoši jau otro reizi kausu ieguva Tomas Sujeta, kurš uzvarēja arī 2013.gadā. Otrais palika Olegas Anusas, bet trešais – Nerijus Vaitekūnas.

Pēc fināla sākās lielākā jautrība. Vairākas šaušanas vietas sacensību laikā tika sponsorētas. Sacensību atbalstītāji bija UAB Basana, UAB Agmeka, žurnāls „Medžioklė“, UAB Volfas engelman, Chiptuning.lv, UAB Kėdainių aruodai, X-Sporting.lv, Medeine.lt, Rinkodara.lt, Extra FM. Ja konkrētajās šaušanas vietās sacensību laikā tika sašauti visi šķīvīši, tad sportists ieguva tiesības piedalīties finālā par specbalvu.

Bija laukumi, kuros gana daudz šāvēju savāca maksimālo punktu skaitu. Bija arī grūtāki laukumi, kur bija tikai daži pretendenti uz specbalvām. Šādā formātā pie balvām varēja tikt arī citi šāvēji, ne tikai spicākie. Šāds ir pavisam skats uz šaušanas sacensībām, un guva ļoti lielu atbalstu.

Another View of Shooting Competition – Medžiotojų sostinės klubas Cup

August 23 was an interesting day for all those, who went to compete in English Sporting at Medžiotojų Sostinės Klubas Cup. The shooters could compete in two disciplines –  shooting 100 or 50 target program. Latvian Edgars Galeckis became the leader of the competition and the A group with incredible 91 points. Besides him another five shooters were to participate in the final to receive the Cup of the competition. Tomas Sujeta, Olegas Anusas, Nerijus Vaitekūnas, Edgars Galeckis, Jānis Gulbis and Egidijus Petroška were to shoot 50 targets, and their previous results were not being taken into consideration. For a moment the Latvian fans had the feeling that Edgars Galeckis and Jānis Gulbis would take the upper hand, but it was not to happen, as Lithuanian shooter Tomas Sujeta proved to be the best, shooting 39 points out of 50.

After the final, the fun part of the competition started. In certain shooting stands if one shot all the targets, he or she was in for a final for special prizes. So in the shoot-off shooters had a chance to fight for these prizes.

This was an excellent and a really fulfilling shooting day with lots of action, great company and fun.

Linda

REZULTĀTI/RESULTS

Bildes/Photos

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s