Jaunums – mednieku civiltiesiskā apdrošināšana

Jaunums, apdrošināšanas segums, kāds Latvijā nekad nav bijis, taču par ko daudzi ir aizdomājušies un mednieku vidū ar katru gadu paliek arvien aktuālāks. Apdrošināšana gan ne tik ļoti attiecas uz šaušanas sportu, bet gan uz medniekiem, kuri arī nodarbojas ar šo sporta veidu.

Latvijas Mednieku asociācijas birojā, no šī gada katrs mednieks var iegūt savā īpašumā Civiltiesiskās atbildības polisi, kas darbojas medību laikā. Papildus bonusā tiek pievienota arī nelaimes gadījumu riski. Polise tiek izdota sadarbībā ar vienu no lielākajām apdrošināšanas kompāniju apvienībām pasaulē Lloyd‘s of London, kas garantē ne tikai kvalitatīvu apkalpošanu, bet arī izmaksas.

Ko tas nozīmē?

Tas nozīmē, ka, pirmkārt, iegādājoties šo polisi, jūs apdrošināsiet sevi no pāridarījumiem saviem kolēģiem un viņu mantai medību laikā. Otrkārt, ja ar jums medību laikā notiks negadījums, tad jūs vai jūsu ģimene saņems atlīdzību no apdrošināšanas kompānijas.

Par kādām summām tiek apdrošināts mednieks?

Polises darbības laiks ir viens gads.

Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises segums tās darbības laikā ir 10,000,000 EUR, taču par vienu apdrošināšanas gadījumu maksimums 5,000,000 EUR

Tas nozīmē, ja jūs, piemēram, ievainosiet kolēģi medību laikā, viņam tiks atlīdzīnāti visi ārstēšanās izdevumi. Pat ja paklupsiet mežā, uzkritīsiet uz kolēģa plintes un salauzīsiet dārgo “optiku”, izdevumi tiks apmaksāti no apdrošinātāju maciņa un jums par to nebūs jāuztraucās.

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises segums ir 20 000 EUR. Taču atlīdzību būs iespējams saņemt tikai ierobežoti par konkrētiem gadījumiem un proti – nāve nelaimes gadījuma rezultātā, kādas ekstrimitātes (roka vai kāja) zudums, redzes daļējs vai pilnīgs zudums un invaliditāte, kas iestājusies cēloņsakarībā ar negadījumu un liedz strādāt jebkurā profesijā. Jebkurā gadījumā ir jāsaprot, ka nelaimes gadījumu apdrošināšanas segums ir tikai kā bonuss pie civiltiesiskās polises un par to papildus maksa netiek ņemta !

Ja noticis negadījums, kā un kad ziņot?

Ja ir noticis negadījums, pats galvenais, lai tas tiek piefiksēts no kādas no atbildīgajām iestādēm, vai tā būtu Valsts policija, glābēji, neatliekamās palīdzības brigāde, Valsts meža dienests vai citi. Apdrošinātājiem par gadījumu ir jāziņo 30 dienu laikā, zvanot uz polisē norādīto informatīvo tālruni. Būs jānosauc polises numurs un jūsu personas dati. Negadījums tiks izvērtēts un apdrošinātāji vienosies ar cietušo par apmaksu.

Cik maksā polise un kur to var iegādāties?

Polises prēmija vai citiem vārdiem gada maksa ir tikai 20 EUR vienai personai.

Polisi var iegādāties LATMA birojā iepriekš sazinoties pa tālruni (26568483) vai rakstot e-pasta vēstuli (latma@latma.lv).

Aicinām katru atbildīgu mednieku iegādāties sev šādu mednieku apdrošināšanas polisi un nodrošināt sevi medību laikā. Mēs, savukārt, ceram, ka jums nekad nebūs vajadzības izmēģināt šo polisi darbībā, taču ja nu kas, tad varēs saņemt kvalitatīvu palīdzību!

Apdrošināsānas noteikumi šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s