Manas pirmās pneimatikas sacensības – IV Latvijas Siluetu ziemas kausa 5. posms

Ir iemesls, kāpēc Latvijā šaušanas sacensību (sportings, ložu šaušanas disciplīnas) sezona galvenokārt iekrīt pavasarī un vasarā – laukā ir auksts, vējains un diena ir īsa. Šādos apstākļos šaut var, taču rekordi, visticamāk, izpaliks. Izņēmums ir pneimatikas sacensības, kuras ziemas mēnešos regulāri organizē Sporta šaušanas klubs “Silueti”. Pieminēšu, ka šīs sacensības ir iekļautas arī šaušanas federācijas medību šaušanas sacensību oficiālajā kalendārā.

Tā nu, samierinoties ar domu, ka “ICE Shooter 2016” ir atcelts, izvēlos dienu pavadīt sacenšoties sporta veidā, kurā nekad iepriekš nebiju piedalījies – šaušanā pa Siluetiem ar pneimatisko ieroci. Nenožēloju!

Atmosfēra – lietišķa, draudzīga un daudzas sejas ļoti pazīstamas, kas iepriekš redzētas arī citās ložu šaušanas sacensībās, tādās kā Kombinētā medību šaušana, SK-35 vai SK-100.

Sākam, drošības instruktāža, piešaudes un gatavošanās sacensību startam – šaušanai pa metāla siluetiem ar pneimatisko ieroci.

Sacensību norise – visi sacensību dalībnieki katrā disciplīnā izpilda 4 sērijas pa 10 vistu siluetiem, kas novietoti 18-31m attālumā; 10 cūku siluetiem, kas novietoti 27m attālumā; 10 tītaru siluetiem, kas novietoti 31m attālumā; 10 proporcionāli attālumam samazinātiem aunu siluetiem, kas novietoti 31m attālumā.

Secinājumi –  jāatzīst, ka sacensības prasīja ne mazāk enerģijas un koncentrēšanos, kā jebkuras citas šaušanas sacensības. Pozitīvi ir tas, ka sacensības noris strauji un 10 šāvienu 4 sērijas visiem dalībniekiem ilgst nedaudz vairāk kā vienu stundu.

Rezultāti – atbilstoši ieguldītajam darba, absolūti un precīzi! Kopvērtējumā SP 40 kategorijā šaujot bez atbalsta 1. vieta Andrejs Andrejevs, 2. vieta Agnis Dombrovics, 3.vieta Māris Strādnieks. Junioru konkurencē tika godalgots Roberts Kārkliņš. Šujot šo pašu disciplīnu ar atsperes pneimatisko ieroci 1.vieta Agnis Dombrovics, 2.vieta Arnis Bergs bet 3.vieta Artjoms Karpovs.

Kopvērtējumā SPC 40 kategorijā šaujot pozīcijā uz ceļa, bez atbalsta 1.vieta Māris Strādnieks, 2.vieta Aleksejs Semjonovs, bet 3.vieta Andrejs Andrejevs. Šujot šo pašu disciplīnu ar atsperes pneimatisko ieroci 1.vieta Didzis Ārmanis, bet 2.vieta Artjoms Karpovs

Secinājumi – interesanti, raiti un ļoti noderīgi sacensību pieredzes uzkrāšanai ložu šaušanā, sacensību stress ir apvienots ar daudz ieskaites šāvieniem, kas līdz sacensību dienas beigām izsūc visus spēkus. Ir vērts pamēģināt gan kā nopietnu šaušanas sporta veidu, gan kā sportu, lai pilnveidotu iemaņas, kas būs noderīgas arī citās ložu šaušanas disciplīnās.

Jānis

Dažas bildes no pasākuma (foto Māris Strādnieks,  Juris Maurāns):

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s