“IV Latvijas Siluetu ziemas kausa” finālposms

Šajā nedēļas nogalē aizritēja ” IV Latvijas Siluetu ziemas kausa” noslēdzošais 6.posms. Jau iepriekš x-sporting.lv esam rakstījuši par šo visnotaļ demokrātisko sporta veidu (neprasa lielus ieguldījumus un nevajag speciālas atļaujas), kas apvieno sevī visos šaušanas sporta veidos nepieciešamās zināšanas. Īsumā atgādināšu – runa ir par šaušanu ar pneimatisko ieroci, kur 4X10 šāvieni tiek veikti pa metāla dzīvnieku siluetiem, kas novietoti 31, 23 un 18 metru attālumā. Šaušanas sportisti dalās divās kategorijās pēc ieroču konstrukcijas (PCP, multikompresijas, Co2 ir viena kategorija, bet atsperes virzuļa pneimatika otra kategorija) un divās šaušanas pozīcijās (stāvus no rokas bez atbalsta vai tupot uz ceļa atbalstot ieroci uz elkoņiem)

Īpaši jāizceļ iespēja pēc sacensībām parunāt kļūdas un šaušanas tehnikas problēmas ar profesionāliem un pieredzējušiem šāvējiem, kas ne tikai izstāsta kā būtu pareizi jādara, bet izmantojot SCATT elektronisko sistēmu arī pierāda šīs kļūdas, kuras citkārt nemaz nav redzamas, bet ļoti iespaido šāvēju sniegumu.

Tika aizvadītas spraigas un interesantas sacensības, kas noslēdzās ar sezonas labāko šāvēju apbalvošanu.

Bija prieks redzēt šajās sacensībās daudzus medniekus, kuri jau x-sporing.lv lasītājiem labi zināmi ar saviem sasniegumiem šaušanas disciplīnās SK-35, SK-100, Kombinētajā medību šaušanā vai Sportingā, bet vēl lielāks prieks bija iepazīt tos šāvējus, kas iepriekš nebija satikti, bet aktīvi un ar izciliem rezultātiem attīsta šo šaušanas sportu Latvijā.

Par rezultātiem

“IV Latvijas Siluetu ziemas kausa” 6.posma rezultāti-

Kategorijā SP 40, jeb šaušanā ar pneimatisko šauteni pa 40 1/10 x IMSSU metāla mērķiem stāvus bez atbalsta šaujot ar PCP sistēmas pneimatisko ieroci 1. vieta Andrejs Andrejevs ar rezultātu 29/40, 2. vietas ieguvēji tika noskaidroti pāršaudē, kurā veiksmīgāks izrādījās Jānis Zandbergs ar rezultātu 27/40 (pāršaude 7/10), bet 3.vietu ieguva Aleksejs Semjonovs ar rezultātu 27/40 (pāršaude 3/10).

IV ziemas kauss pneimatika 32

Šajā pašā kategorijā šaujot ar atsperes virzuļa pneimatisko šauteni 1.vietu izcīnīja Jānis Zandbergs ar rezultātu 32/40, 2.vieta Agnim Dombrovicam ar rezultātu 19/40, bet 3 vieta Vilnim Zarakauskim ar rezultātu 19/40.

IV ziemas kauss pneimatika 36

Junioriem šajā kategorijā ar 1. vietu tika godalgota Jelizaveta Čerkasova.

Kategorijā SPC 40, jeb šaušanā ar pneimatisko šauteni pa 40 1/10 x IMSSU metāla mērķiem no ceļa bez atbalsta šaujot ar PCP sistēmas pneimatiskos ieroci 1. vieta Andrejs Andrejevs ar rezultātu 28/40, 2.vieta Aleksejs Semjonovs ar rezultātu 35/40, bet 3.vieta Valentīns Kačulins ar rezultātu 29/40.

IV ziemas kauss pneimatika 35

Šajā pašā kategorijā šaujot ar atsperes virzuļa pneimatisko šauteni 1.vietu izcīnīja Mārtiņš Bergs ar rezultātu 21/40, 2.vieta Jelizaveta Čerkasova ar rezultātu 21/40, bet 3.vieta Artjoms Karpovs 19/40.

IV ziemas kauss pneimatika 41

Junioriem šajā kategorijā ar 1. vietu tika godalgots Mārtiņš Bergs, bet 2.vietu ieņēma jau iepriekšminētā Jelizaveta Čerkasova ar rezultātu 21/40.

Sacensības bija īpašas ar to, ka tika noskaidroti arī sezonas labākie “IV Latvijas Siluetu ziemas kausa” šaušanas sportisti.

Kategorijā SP 40 šaušanā ar PCP sistēmas pneimatisko ieroci 1.vieta Aleksejs Semjonovs, 2.vieta Gatis Gailītis, 3.vieta Andrejs Andrejevs.

IV ziemas kauss pneimatika 49

Kategorijā SP 40 šaušanā ar atsperes – virzuļa pneimatisko ieroci 1.vieta Vilnis Zarakauskis, 2.vieta Artjoms Karpovs, bet 3.vieta Arnis Bergs.

IV ziemas kauss pneimatika 38

Junioru konkurencē 1.vieta Jelizaveta Čerkasova, 2.vieta Roberts Kārkliņs

Kategorijā SPC 40 šaušanā ar PCP sistēmas pneimatisko ieroci 1.vieta Andrejs Andrejevs, 2.vieta Aleksejs Semjonovs, 3.vieta Māris Strādnieks.

IV ziemas kauss pneimatika 44

Kategorijā SP 40 šaušanā ar atsperes – virzuļa pneimatisko ieroci 1.vieta Mārtiņš Bergs, 2.vieta Didzis Ārmanis, bet 3.vieta Artjoms Karpovs.

Junioru konkurencē 1.vieta Mārtiņs Bergs, 2.vieta Jelizaveta Čerkasova.

Liels paldies sacensību organizatoriem un īpaši Mārim Strādniekam, kura entuziasms šaušanā ar pneimatisko ieroci aizraus kā pavisam nejaušus iesācējus, tā arī rūdītus šaušanas sportistus.

Sacensību rezultāti

Ar nepacietību gaidām nākamās sezonas sākumu!

Jānis

Dažas bildes no sacensībām

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s