Nepatīkams pārsteigums no Beretta.

Pāris gadus nebiju tīrījis sava ieroča (Beretta 686E) kārbu un tās mehānismus. Pienāca tā diena, kad tam reiz bija lemts notikt. Paņēmu ieroci līdzi uz darbu, lai to paveiktu, taču pašam par izbrīnu vairs nevarēju atrast vajadzīgā garuma sešstūra atslēgu, ar ko atskrūvēt ieroča laidi. Izlīdzējos ar diviem pagarinātājiem un muciņas uzgali, bet te nākamais šķērslis – lai tos aizbīdītu vajadzīgajā dziļumā ir janoskrūvē regulējamās muguriņas Memory System stiprinājuma mehānisms. Tur nekā sarežģīta nav, 4 koka skrūves un gatavs.
Pirmais, kas likās savādi – viena no šīm skrūvēm aizvietota ar plastmasas tapu. Lai nu būtu! Atskrūvēju 3 skrūves un stiprinājuma mehānisms iznāca ārā. Un te pavērās daiļrunīgs skats uz itāļu laides meistara “kvalitatīvo” darbu.
IMAG0255-1458055051301

IMAG0253-1458054636574Redzams, ka tajā galā, kur lietota plastmasas tapa, koks atstāts pārāk plāns vai ir izlūzis, izgatavojot laidi. Skrūvējot mehānismu ir salauzts atlikušais koks, jo meistars nav uzskatījis par vajadzīgu vispirms izurbt mazāku caurumu, bet skrūvejis skrūvi pa tiešo. Arī pretējā pusē, kur bija ieskrūvētas abas skrūves paveras nepatīkams skats – plaisa laides kokā ta paša iemesla dēļ. Ieskrūvēta liela koka skrūve, neizurbjot caurumu.
IMAG0254-1458054654829
Tāds, lūk, nejauks pārsteigums, kas nebija atklājies ātrāk vienīgi tādēļ, ka nebija vajadzības šo stiprinājumu noskrūvēt. Nenoliedzami 686E ir budžetklases sporta ierocis, tomēr šādus defektus pieļaut ir mazliet jocīgi.
Par labu Beretta jāpiebilst gan, ka līdz šim regulējamā muguriņa ir turējusies stingri un ierocis kalpojis godam jau vairāk kā astoņus gadus. Arī pēc tīrīšanas un salikšanas viss pagaidām turās bez brīvkustībām.
Ko es ar to visu gribu teikt? Ja pērkat jaunu ieroci, palūdziet lai jūsu priekšā to izjauc un pārliecinieties, ka tam nav vismaz TIK redzamu defektu. Pārdevējs atsakās? Iespējams, ka jāmeklē cits… Ražotāja garantija nevar būt šķērslis šādai pārbaudei.

Namejs

2 domas par “Nepatīkams pārsteigums no Beretta.

 1. Saprotams…Visam pāri kreņķis.
  Bet jāsāk ar to, Ka mazliet ir arī jāsaprot, kādēļ – skrūve ir aizstāta ar pvc tapu(Jo tā neizraisa iedarbību,-iekšējos spriegumus uz koksni,kad koksnei atrodoties dažādos apstākļos, -mitrums, karstums, Sals, ir viens no iemesliem, plaisas rašanās ietekmei.
  Ņemot vērā ka laidne ir koka, tas ir un paliks Viss pieņemamākais un dabiskākais , kas jebkuram ieroča īpašniekam , var un agri vai vēlu, notiks -radīsies kāda plaisa kokā.(koks ir, materiāls, kas nemitigi, mainas, staigā, (mikraskopiski).
  Par laidnes kvalitāti..ir cits stāsts.Ja Minētais ierocis būtu, individūāli izgatavots,(Roku darbs)-Tad varētu kasīties.Bet tā kā tas droši vien ir sērijas, rupnīcas izlaidums, tad ir jasamierinās- Lai cik prestižs būtu arī Nosaukums.
  Un esošie defekti- Normālam meistaram nesagadas problemas to likvidacijai..
  Ar cieņu Akreditēts galdnieks.

  Patīk

  • Raiti, paldies par komentāru! Tiesa, kreņķis mazliet ir…
   Izvēlējos neveiklu vārdu “tapa”, kur patiesībā tas ir aizbāznis, kas vienkārši nosedz caurumu. Arī plaisas šajā gadījumā nav nesen radušās. Klātienē ir labi redzams, ka tās radušās no skrūvēšanas un pārāk plānas koka sieniņas, kas atstāta vienā galā. Bildēs to varbūt ir grūti noteikt.
   Jā, protams, šis ir sērijveidā izgatavots.
   Bet kā jau minēju – pagaidām turas un pats ierocis ir kalpojis nevainojami. 🙂 Ja sāks kustēties, meklēšu laba meistara palīdzību.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s