Tālšaušanas valdzinošais aicinājums

Par šaušanas sportu arī septembra numurā raksta žurnāls “Medības”. Šoreiz mazliet par tālšaušanu!

Jāsaka godīgi – nekad neesmu bijusi nedz ložu šāvēja, nedz arī tālšāvēja. Esmu nopietni trenējusies tikai šaušanā uz maziem ātrāk vai lēnāk lidojošiem objektiem. Viss pārējais ir bijis tāds īslaicīgs un būtībā nenopietns pieskāriens citām šaušanas disciplīnām, reāli izbraucot uz šķīvīšu šaušanas taukiem, jo izpratne par šaušanu kā tādu taču veidojas. Bet, kad pagājušajā gadā Slovēnijā apmēram 300 metru distancē bija jāšauj uz ģemzi, izjutu pilnīgu diskomfortu, jo patiesībā nesapratu, ko es daru. Mērķi redzu, skatos caur tēmēkli, bet tālāk saprašanas un pieredzes nekādas.

Tādēļ, kad man šogad piedāvāja mazliet patrenēties tālšaušanā 300 metru vingrinājumā Snaiperis, piedevām vēl piedalīties Latvijas kausa etapā, neatteicu, jo gribējās ne tikai uzlabot savas šaušanas prasmes, tās paplašinot, bet arī saprast, kā tad to vispār dara.

Latvijā treniņu iespējas šaut tālāk par 300 metriem nepastāv vispār, jo mūsu valstī nav atļauts ierīkot šautuves tālākām distancēm. Muļķība, protams. Reāli, kur patiešām var sākt trenēties tālšaušanā, ir Vollit šautuve netālu no Šauļiem. Latvijā 300 metros var trenēties Madonas Sporta centra šautuvē. Tomēr par nožēlu iespēju ir samērā maz, lai gan jāatzīst, ka tieši Latvijas tālšāvēji regulāri jau vairāku gadu garumā izgriež pogas Lietuvas kolēģiem, kā arī uzrādījuši ļoti labus rezultātus dažādās starptautiska mēroga sacensībās.

Septembra numuru var atrast šeit! 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s