Mazliet par stāju

Pavisam nejauši redzeslaukā nonāca bildes no mednieku sacensībām Lietuvā, tādēļ šajā ziņā bildes ir anonīmas. Skatoties fotoattēlus, dažos bija skaidri redzams, ka nabaga šāvējs, lai gan saņēmies izšaut sacensībās, tomēr visticamāk uz labiem rezultātiem cerēt nevar, jo izpaliek pareiza šaušanas stāja, laide ievaigota (kā saka Namejs Vinovskis) tiek pilnīgi nepareizi, un pats galvenais – šāvēji tēmē ar vienu aci. Piedevām vēl galva pie laides tiek sagāzta šķībi. Un tagad iedomājieties – vai Jūs spētu braukt ar auto, ja viena acs ir aizvērta, bet galva šķība? Protams, ka tas būs ļoti grūti. Tad kādēļ gan mednieki šādi moka sevi šaušanas treniņos un ne tikai?

Nesen izskanēja viedoklis, ka šautuves apmeklējums medniekiem ir sods. Sods par šautuves neapmeklēšanu drīzāk ir nepareiza stāja šaujot, no kā izriet tas, ka ierocis sit pa vaigu, pa pirkstiem, un visticamāk arī rezultāts būs katastrofāli sliks un pašvērtējumu pazeminošs.

Ar pāris treniņiem pirms šaušanas eksāmena, kļūstot par mednieku vai iegādājoties vītņstobra ieroci, šaut iemācīties nevar. Nevar pat apgūt pašus pamatus un izpratni par to, kas ir šaujamierocis un kā to lietot!

Mums došanās uz šautuvi ir svētki, jo šī ir iespēja burvīgi pavadīt laiku un sevi pilnveidot.

Vai variet definēt, kas nav pareizi attiecīgajos piemēros bildēs?

Viena doma par “Mazliet par stāju

  1. No manis pretjautājums – vai ir kaut kur (vēlams latviski) izlasāma detalizēta pamācība, kādai tad būtu jābūt pareizai šāvēja stājai, kā pareizi jāiepleco ierocis utt? Baidos, ka būs grūti atrast.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s