Sportings

IMG_7070

Kompaksportinga šaušanas pozīcijas.

Sportings jeb tautā labāk pazīstams kā šķīvīšu šaušana ir medību šaušanas disciplīna, kad mērķi attēlo visdažādākās medību situācijas. Tādēļ nereti šo sporta veidu sauc par golfu ar bisi. Šķīvīšu šaušanai ir dažādas disciplīnas. Apaļais stends, tranšeja, dubultais traps – tie ir Olimpiskie sportaveidi. Sportings un kompaksportings nav Olimpiskās disciplīnas, toties tās var uzskatīt par ļoti demokrātiskām, jo plecu pie pleca sacenšas un spēkiem mērojas kā dāmas, tā arī kungi, juniori, veterāni un superveterāni. Piemēram, uz Eiropas vai pasaules čempionātu var doties jebkurš, kurš laicīgi pieteicies sacensībām.

Sportinga šaušanas pozīcija.

Sportinga šaušanas pozīcija.

Kompaksportingu uzskata par vieglāku disciplīnu, jo katrā sērijā ir jāšauj 25 mērķi, kas lido parasti no 5-6 mašīnītēm. Mainot šaušanas galdiņu, mainās arī mērķu trajekrotijas, bet mērķi ir tie paši. Starptautiski kompaksportingu pazīst kā Compak Sporting, bet mēs izvēlamies lietot latviskoto versiju – kompaksportings.

Sportingā arī ir 25 mērķi, šaušanas galdiņi var būt kā 3 tā arī 5, un gandrīz vienmēr katrā šaušanas galdiņā visi mērķi ir atšķirīgi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s